Wysyłka artykułów papierniczych, książek o określonych rozmiarach powinna być dziecinnie prosta i ekonomiczna. W końcu kształty tych artykułów najlepiej odpowiadają konstrukcyjnemu dopasowaniu do kartonu.

Dodatkowo, przedmioty te są na tyle sztywne, że z głowy mamy wypełnienie i szereg dodatkowych zabezpieczeń, tak potrzebnych przy pakowaniu przedmiotów np. szklanych. Do rozwiązania pozostaje więc kwestia wyboru odpowiedniego kartonu.

Doskonale sprawdzą się owijki o specjalnej konstrukcji. Multimail, bo o nim mowa, to narzędzie wysyłki, ułatwiające pracę każdej księgarni internetowej i internetowemu sklepowi z artykułami papierniczymi. Specjalna konstrukcja pudełka-owijki, rozwiązuje problem luzów dla opakowań zbyt dużych, które podczas przewozu mogą być przyczyną niszczenia rogów książki, na skutek wielokrotnego przemieszczania się zawartości. Multimail niweluje takie ryzyko. Wszystko dzięki elastyczności w dopasowaniu opakowania do przedmiotu. Takie rozwiązanie umożliwia również wysyłanie kilku partii towaru w jednym opakowaniu. Owijka szczelnie zamyka i usztywnia zawartość, wystarczy wyregulować zagięcie w odpowiednim miejscu, użyć taśmy pakowej i gotowe. W odróżnieniu od zwykłych tekturowych przekładek, Multimail nie wymaga nacinania tektury – jest gotowy do użycia zaraz po złożeniu zgodnie z instrukcją poniżej:
Wszelkiego rodzaju książki, albumy, fotoksiążki, podręczniki, książki kancelaryjne, korespondencyjne, kalendarze, notesy, terminarze, ale też ramki do zdjęć jak i same zdjęcia dobrze jest wysyłać przy użyciu rozwiązań skrojonych na miarę takich jak Multimail. W naszym asortymencie dostępne są kartony dostosowane do dwóch formatów: A4 i A5, które z łatwością można wykorzystać również do zabezpieczenia przedmiotów w mniejszych formatach.