Koperta kurierska czy też przylga kurierska w wersji podstawowej to nic innego jak bezbarwne opakowanie foliowe określonego formatu, które ma spełniać funkcje ochronne głównie dla wszelkiego rodzaju dokumentów, dostarczanych wraz z przesyłką po zakupie towaru na odległość. W gruncie rzeczy wersję podstawową koperty kurierskiej ze względu na funkcje można przyrównać do zwykłej ochronnej koszulki na dokumenty – jest bezbarwna (na wierzchniej warstwie), wykonana z folii, doskonale chroni przed zabrudzeniami i wilgocią.

Ze względu na rodzaj opakowania koperta kurierska kwalifikuje się pod kategorię kopert listowych – tych otwieranych po dłuższym boku. Z racji przeznaczenia innego niż biurowe (do użytku w warunkach “polowych”) wyposażona jest w dodatkowe atrybuty, które zapewniają bezpieczeństwo na czas transportu.

W porównaniu do zwykłej koszulki foliowej koperta kurierska posiada warstwę kleju z białą ochronką na całej tylnej części. Po usunięciu ochronki koperta stanowi materiał samoprzylepny do bezpośredniego przyklejenia na paczce. Dzięki zastosowaniu mocnego kleju, koperta przylega trwale do powierzchni przesyłki – użycie taśmy klejącej jest zbędne. Dodatkowo aby uszczelnić dokument w opakowaniu koperta kurierska posiada samoprzylepny pasek domykający (odpowiednik samoprzylepnego paska HK), który skutecznie blokuje dokument wewnątrz i eliminuje ryzyko jego wypadnięcia podczas transportu.
Koperta Kurierska
Rozwiązanie jest bardzo praktyczne, a aplikacja koperty jest prosta. Dzięki przezroczystej warstwie, dokumenty pozostają widoczne i mogą być łatwo zidentyfikowane.
Pytanie po co. Jeśli prowadzisz sklep internetowy samoprzylepna koperta kurierska przyda Ci się jako ochronne opakowanie wysyłkowe dla wszelkiego rodzaju dokumentów ewidencyjnych (firmowych i sprzedażowych) typu faktury, paragony, ale również materiałów promocyjnych czy listów przewozowych. Ponieważ przesyłka bardzo często przemierza wiele kilometrów, przechodzi z rąk do rąk w różnych warunkach pogodowych i niekiedy w ekstremalnych warunkach przewozowych, warto w sposób szczególny chronić dokumentację. Dodatkowo z takim rozwiązaniem zabezpieczasz się przed sytuacją, w której dokumenty giną w paczce lub są podniszczone przez mikro naciski czy obsunięcia wewnątrz paczki.
Wybór odpowiedniego rozmiaru to kwestia dopasowania do standardów formatu odpowiedniego arkusza.
Jeżeli planujesz zabezpieczyć np. faktury, pisma, dokumenty firmowe, instrukcje, gwarancje, formularze czy warunki umowy użyj koperty C4. Jej wymiar wewnętrzny to 310 mm x 230 mm dostosowany do dokumentów w formacie A4.
Wymiary koperty kurierskiej C4Koperta kurierska C4 z zawartością
Analogicznie koperta C5 (wymiar wewnętrzny 225 mm x 160 mm) – idealnie nada się dla formatu A5 (wielkość kartki szkolnego zeszytu) dla ulotek, broszur czy katalogów.
Wymiary koperty kurierskiej C5Koperta C5 z zawartością
Koperta C6 (wymiar wewnętrzny 160 mm x 110 mm) – dostosowana do formatu A6 (materiały promocyjne: ulotki, broszury).
Wymiary koperty kurierskiej C6Koperta C6 z zawartością
Koperta DL (wymiar wewnętrzny: 110mmx225mm) – zmieści 1/3 arkusza A4 idealna dla ulotek, listów przewozowych.
Wymiary koperty kurierskiej DLKoperta kurierska DL z zawartością